İL BAŞKANIMIZ ÇAĞDAŞ KURTGÖZ, “MİLLETİN DERDİ EKONOMİ-SAĞLIK BUNLARIN DERDİ HAKARET”  
20.11.2020
207
Yazı Boyutu: A- A+
CHP’Lİ KURTGÖZ, “MİLLETİN DERDİ EKONOMİ-SAĞLIK  BUNLARIN DERDİ HAKARET” 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak gerçekleşen sözlü saldırılara CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz’den sert tepki geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin huzur ve barışının teminatı olduğunu altını çizen CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, organize suç örgütü lider ve liderlerinin partiyi yıpratamayacağını ifade etti. 
 CHP’li Kurtgöz, “Tek adam rejimi ve onun partisinin ne duruma düştüğünü artık net bir şekilde görmeye başladık. 18 yıllık iktidarını gerginlik, hakaret, tehdit ile sürdürmeye çalışanlar, şimdi de partimizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit edenleri sadece seyrediyorlar. 
Siyasiler birbirleri ile tartışırlar, bazen ağır eleştiriler olur ama bu bu tür insanlar bu tartışmalara karışamazlar. Umut ediyordum ki; her konuda açıklama yapan sayın Cumhurbaşkanı da bu söylemden rahatsız olur ve bir açıklama yapar;  ama bugün oldu hala bir açıklama yapmadı.
CHP savaş meydanlarında kurulmuş büyük bir partidir. Bu tür tehditlere boyun eğecek bir parti değiliz. Emperyalizme karşı savaş vermiş bir partinin, bu tür söylemlerle korkacağımızı düşünenler, tarih bilincine sahip değildir, CHP İkinci Yüzyılını yaşayan bir partidir.
İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamemizde belirttiğimiz gibi “ Toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir.”
Cumuhuriyet Halk Partisi milletin çocuklarının yatağa aç girmesini çözmenin derdinde, Esnafımız kredisini-sgk-bağkur-stopajını-kirasını-personel maaşını nasıl ödeyecek onun derdinde, pandemi sürecinde çocuklarımız nasıl eğitim-öğretim  alacak onun derdinde, çiftçilerin girdi maliyetleri yüksek -ürün para etmiyor onu nasıl çözerizin derdinde, işçilerimiz memurlarımız ayın sonunu getiremiyor onun derdinde.
Şu bilinmelidir ki;
Linç girişiminde bulunuldu, geri adım atmadı. 
Tazminatlara mahkum edildi, geri adım atmadı.
Ankara’dan İstanbul’a yürüyemez dediler, yürüdü.
Büyükşehirleri alacağız dedi, güldüler.! Aldı..
Sizin tehditleriniz bize vız gelir…
Partimize ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik mafya tehditlerine pabuç bırakmayız” diye konuştu.

CHPnet

SİTELERİ