CUMHURİYET HALK PARTİMİZİN 97. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN  
09.09.2020
143
Yazı Boyutu: A- A+
CHP 97. Yıldönümünü kutluyor
CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, “Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir” dedi.
CHP’nin kuruluşunun 97. Yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.
CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, 22-23. Dönem Tokat Milletvekili Orhan Diren, Merkez İlçe Başkanı Ender Ergün, İl, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Partililerin katıldığı törende İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Başkan Kurtgöz, yaptığı açıklamada şu ifadelere dikkat çekti;
“Büyük Atatürk,
Sayın Genel Başkanım,
Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığını, 9 Eylül 1923’te de kurduğunu Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız.
Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’ nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz.Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.
Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.
Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
-Partimize kuruluşundan bugüne kadar, emek veren Genelbaşkanlarımıza,
-Genel Başkan Yardımcılarımıza,
-İl-İlçe Başkanlarımıza ve yöneticilerine,
-Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımıza ve yöneticilerine,
-Parti Görevlilerimize,
Yıllardır hiçbir karşılık beklemeden, partimiz için mücadele eden, Kuva-yi Milliyenin tarunları, tüm emektar partililerimize saygılarımı sunuyorum
Yaşasın Cumhuriyet,
Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi…” diye konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından program İzmir marşıyla sona erdi.