CHP TOKAT İL ÖRGÜTÜ ERBAA İLÇEMİZDE DOLU YAĞIŞI NEDENİYLE ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİMİZİ ZİYARET ETTİLER  
05.06.2021
19
Yazı Boyutu: A- A+
CHP TOKAT İL ÖRGÜTÜ ERBAA İLÇEMİZDE DOLU YAĞIŞI NEDENİYLE ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİMİZİ ZİYARET ETTİLER
İL BAŞKANIMIZ ÇAĞDAŞ KURTGÖZ, MİLLETVEKİLİMİZ SN. KADİM DURMAZ, İL BAŞK. YARDIMCIMIZ HÜSEYİN ÇAKIR, ERBAA İLÇE BAŞKANIMIZ HAYRİ KOCAOĞLU ve İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ; DOLU ve ŞİDDETLİ YAĞIŞ NEDENİYLE ZARAR GÖREN İVERÖNÜ, EVCİLER, ENDİKPINAR, KÜPLÜCE, ALACABAL KÖYLERİMİZE GİDEREK ÇİFTÇİLERİMİZİ ZİYARET ETTİLER. 
Çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerini ileterek, sorunlarını yerinde tespit edip, çiftçilerimizin sıkıntılarını dinlediler. Özellikle bağ yaprağında ve tütünde büyük zararların olduğu tespit edildi. Ürün maliyetinin pahalı olması mahsulünde para etmemesi çiftçimizin geçimini sağlamakta zorlandıkları görüldü.
Bölgenin afet kapsamına alınması gerektiğini dile getirip bankalara olan borçlarının ötelenmesini istediler.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman çitçimizin yanında olduklarını bildirip; zarar tespiti ve Mağduriyetlerin giderilmesi için yetkilileri bir an önce göreve davet edip, sürecin takipçisi olacaklarını bildirdiler.
Ziyaretlerin ardından Erbaa Ziraat Odası Başkanı  Arif Yılmaz Köksal ve Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz’ı ziyaret ederek sıkıntılarını dinledikleri vatandaşların sorunlarını ilettiler..

CHPnet

SİTELERİ