BU ÇOCUKLARIN SESİNE KULAK VERİN  
27.12.2020
66
Yazı Boyutu: A- A+
BU ÇOCUKLARIN SESİNE KULAK VERİN
CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Almus İlçesine bağlı Durudere (Filtise) köyünde telefon ve cep telefonu çekmediği için her gün 5 km uzaklıktaki tepeye çıkarak EBA’ya bağlanan öğrencileri ve köylüleri ziyaret ederek, yetkililerin bu çocukların sesine kulak vermesi gerektiğini ve süreci yakından takip edeceklerini söyledi. 
CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz beraberinde Almus İlçe Başkanı Baki Bay, İl Genel Meclis Üyeleri Coşkun Çatak, Yılmaz Özer ve İl Başkan Yardımcısı Devrim Gül ile birlikte ilçeye bağlı Durudere (Filtise), Çamdalı ve Kapıcı Köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla biraraya gelerek görüş alışverişinde bulundular.
İlk ziyaretini Tokat’a 72 km, ilçeye 36 km uzaklıkta bulunan Durudere (Filtise) Köyünü ziyaret ederek başlayan Başkan Kurtgöz, burada yaşanan telefon ve cep telefonun çekmemesi nedeniyle 13’e yakın öğrencinin Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) bağlanamayan öğrencilerin ve vatandaşların sorunlarını dinledi.
EBA’YA BAĞLANMAK İÇİN 5 KM YOL YÜRÜYORLAR 
Köylerinde internet ve cep telefonu çekmeyen öğrenciler her gün internetin çektiği köylerinden 5 km uzaklıktaki tepeye çıkarak EBA’ya bağlanıyor. Yetkililere seslenen lise son sınıf öğrencisi Serdar Özen, “Durudere Köyü çocukları olarak internete girdiğimiz bu dağdan devlet büyüklerimize seslenmek istiyoruz. Köyümüzde internet ve telefon erişimi kesinlikle olmamaktadır. Bize bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
EBA’ya erişemeyerek derslerinde geride kaldıklarını söyleyen Özen, “Ben ve arkadaşlarım olarak biz her gün bu tepeye çıkarak internete giriyoruz. Zaten canlı derslere giremediğimiz için bütün canlı derslerden geri kaldık. Ben lise son sınıf öğrencisi olarak diğer rakiplerimin karşısında çok geride kaldım. Lütfen bize yardım edin” çağrısında bulundu.
Özen açıklamasının devamında, “Bugüne kadar bir şekilde bu tepeye çıkarak idare ettik. Ama artık kış geldi, hasta olmak istemiyoruz. Lütfen bize yardım edin” dedi.
Diğer öğrenciler ise, her gün bu tepeye çıkmak istemediklerini ifade ederek, “Bizler canlı derslerden çok geride kaldık lütfen bize yardım edin, bizler artık bu tepeye çıkmak istemiyoruz lütfen bizlere yardım edin” çağrısında bulundular.
Başkan Kurtgöz, öğrencilerin bu çağrısının ardından İlçe Kaymakam Vekili Sinan Korkmaz ile yapılan görüşmede, köyde, mobil internet hattı kurulumu için gerekli işlemlerin başlatıldığını, kendilerinin de bu sürecin takipçisi olacaklarını söyledi. 
Yapılan açıklamalarının ardından vatandaşlar ve öğrenciler ilgi ve alakalarından dolayı Başkan Kurtgöz ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.
KIPICI KÖY YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Başkan Kurtgöz, buradaki ziyaretin ardından beraberindeki heyet ile birlikte
Çamdalı ve Kapıcı Köylerini ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kurtgöz, yaşanan sorunlar hakkında bilgiler aldıktan sonra yapımı devam eden Kapıcı Köy yolunda incelemelerde bulundu.